تبلیغات
آموزش آشپزی,آشپزی ایرانی,سایت آشپزی - آزمون استخدام در شهرداری

آزمون استخدام در شهرداری

نوشته: در: پنجشنبه 21 مهر 1390 | نظرات()

آزمون استخدامی‌شهرداری‌های آذربایجان شرقی ، خراسان شمای ، لرستان و یزد جمعه برگزار می‌شودمعاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از برگزاری آزمون استخدامی‌شهرداری‌های چهار استان آذربایجان شرقی،خراسان شمالی، لرستان و یزد در روز جمعه بیست و دوم مهرماه جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن کوشش تبار در این باره گفت: ساماندهی نیروی انسانی و کاهش نیروی کارگری در شهرداری‌ها از ابتدای دولت نهم در اولویت قرار گرفت و برنامه اصلاح ساختار شهرداری‌های کشور از سال ۸۵ در دفتر تشکیلات و نیروی انسانی سازمان در حالی آغاز شد که بخش اعظم ساختار اداری شهرداری‌ها قدیمی‌و تعداد پست‌های کارشناسی بسیار کم و ۶۰ درصد پست‌های موجود در شهرداری‌ها کارگری بوده و امکان ورود نیروهای متخصص به شهرداری فراهم نمی‌شد. این اصلاح ساختار بر اساس۹ الگوی ساختار سازمانی پیشنهادی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی‌ وقت از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور آغاز شد.
وی افزود : با تلاشی که صورت گرفت بخش اعظم ساختار سازمانی شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها طی سه سال اصلاح شد که بر اساس آن ساختار شهرداری‌ها از وضعیت اجرائی به سمت کارشناسی و نظارتی تغییر کرد و وزن کارشناسی شهرداری ‌ها افزایش یافت.
وی در ادامه اظهار کرد : به این ترتیب با مجوزی که پس از پیگیری‌های چندین ساله معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌های کشور در خرداد ماه سال جاری از معاونت توسعه مدیریت وسرمایه انسانی ریاست جمهوری اخذ کرد زمینه جذب نیروهای جدید و اجرای آزمون استخدامی‌شهرداری‌ها فراهم شد تا با ورود نیروهای دارای تحصیلات مرتبط سهم کارشناسان در بدنه شهرداری‌ها و به تبع آن توان کارشناسی شهرداری‌ها افزایش یابد تا به نحو شایسته ای آماده انجام ماموریت‌های جدید در حوزه مدیریت شهری باشند.
کوشش تبار افزود: آزمون استخدامی‌شهرداری‌ها در چهار استان آذربایجان شرقی،خراسان شمالی، لرستان و یزد بر اساس آگهی استخدام و با توجه به درخواست‌های شهرداری‌های تابعه و با تائید مدیران ارشد شهرداری‌ها و استانداری‌ها برگزار می‌گردد. این آگهی استخدام پس از ارزیابی در معاونت برنامه ریزی و توسعه جهت اخذ مجوز به معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری ارسال و در نهایت مجوز انجام آزمون استخدامی‌اخذ شذ.
وی در ادامه اظهار کرد: به منظور هرچه دقیق تر برگزار شدن این آزمون و حساسیت موضوع تصمیم گرفته شد تا سازمان سنجش کشور آزمون را برگزار نماید و پس از پیگیریهای صورت گرفته و تشکیل جلسات متعدد برای هماهنگی بهتر با حضور نمایندگان معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاونتهای عمرانی استانداری‌های مربوطه، تفاهم نامه ای با سازمان سنجش کشور منعقد گردید و اطلاع رسانی مربوط به استخدام از طریق سایت سازمان سنجش،سایت سازمان شهرداری‌ها و رسانه‌های استان‌های مزبور صورت گرفت.
کوشش تبار افزود: در ادامه ثبت نام آزمون در چهار استان مذکور از طریق سایت سامانه ثبت نام شهرداری‌ها انجام شد و با توجه به تقاضا برای این امر در استان‌ها ثبت نام در دو مرحله نیز تمدید و پس از انجام تمامی‌فرایندهای لازم در معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاونت‌های امور عمرانی استانداری‌ها، آزمون استخدامی‌شهرداری‌ها ۲۲ مهرماه امسال از طریق سازمان سنجش کشور و با محوریت معاونت‌های عمرانی استانداری‌ها برگزار خواهد شد.
وی در ادامه گفت : از طریق این آزمون استخدامی‌برخی شهرداری‌های کشور علی رغم چندین دهه فعالیت برای نخستین بار اقدام به جذب نیرو بر اساس ساختار تشکیلاتی مصوب خود می‌نمایند و در حوزه‌های عمران،معماری و توسعه شهری،ادرای و مالی،فضای سبز، مدیریت پسماندها و سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی با هدف توسعه امور نظارتی و ارزیابی و تقویت حوزه‌های برنامه ریزی و مشارکت‌های مردمی‌ نیروی انسانی متخصص جذب خواهند کرد.
کوشش تبار همچنین افزود : جذب نیرو در شهرداری‌ها از طریق آزمون استخدامی‌به شرط تامین اعتبار تعیین شده برای پرداخت حقوق کارکنان جدید و کارکنان پیشین توسط شهرداری‌ها و مدیران مالی آنان صورت می‌گیرد و درخواست تعداد نیروهای موردنیاز نیز از طریق خود شهرداری‌ها انجام پذیرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه نتایج آزمون استخدامی‌مذکور از طریق سازمان سنجش کشور اعلام می‌شود، اظهار کرد: مرحله دوم آزمون استخدامی‌شهرداری‌ها آذرماه امسال در تعدادی دیگر از استان‌های کشور انجام می‌شود.

تبلیغات
درباره ما


برچسب ها

پیوند ها

1
آخرین بازی های آنلاین :
تمامی حقوق در انحصار این وبگاه میباشد و هرگونه كپی برداری غیر مجاز و شرعا حرام است. طراحی شده توسط : آریاتمپ